نمایش تعداد بازدید پست های وردپرس بدون افزونه

آمار دیده شدن پست های وردپرس

نمایش تعداد بازدید پست های وردپرس موضوعی است که بسیار برای وبمسترها و کسانی که می خواهند از تعداد بازدیدهای پست خود اطلاع یابند مهم می باشد. امروز در این آموزش وردپرس شما را با روش فوق العاده راحت برای حل این مشکل آشنا می کنیم.

 نمایش تعداد بازدید پست های وردپرس

قالب های وردپرس به صورت عادی نمی توانند تعداد بازدیدهای پست را نشان دهند. اما بعضی از قالب های وردپرس چون تخصصی طراحی می شوند می توانند از این خصوصیت پشتیبانی کنند.

برای نمایش تعداد بازدید پست های وردپرس از دو طریق می توان این کار را انجام داد:

  • استفاده از افزونه یا پلاگین
  • استفاده از کد PHP

استفاده از افزونه یا پلاگین برای نمایش تعداد بازدیدهای پست وردپرس

نمایش تعداد بازدید پست های وردپرس
نمایش تعداد بازدید پست های وردپرس

برای نمایش تعدا بازدیدهای پست می توانید از افزونه WP PostViews استفاده کنید. این افزونه بسیار پرکاربرد و بدون مشکل تعداد بازدیدهای پست سایت را نشان می دهد. برای دانلود افزونه WP PostViews می توانید از مخزن افزونه وردپرس استفاده کنید.

دلیلی که نباید از افزونه استفاده کرد چیست؟

هر چه قدر که استفاده از افزونه کار را راحت تر می کند، می تواند باعث پایین آمدن سرعت سایت هم شود. زیرا هر چه قدر تعداد افزونه های فعال نصب شده بر روی سایت زیاد باشد، باعث می شود هسته وردپرس فایل های زیادی را موقع Load سایت بارگذاری نماید.

در نتیجه پیشنهاد ویژوال کامپوزر فارسی، استفاده نکردن از افزونه می باشد. برای همین روش زیر را به شما پیشنهاد می کنیم.


استفاده کد PHP نمایش تعداد بازدیدهای پست وردپرس

راحت ترین و بهترین روش نمایش تعداد بازدید پست های وردپرس همین روش می باشد. زیرا بدون استفاده از هیچ گونه افزونه یا پلاگینی می توانید تعداد  بازدیدهای پست ها را مشاهده کنید.

برای این کار ابتدا کد زیر را در فایل Function.php قالب خود وارد کنید.

function setAndViewPostViews($postID) { $count_key = 'views'; $count = get_post_meta($postID, $count_key, true); if($count==''){ $count = 0; delete_post_meta($postID, $count_key); add_post_meta($postID, $count_key, '0'); }else{ $count++; update_post_meta($postID, $count_key, $count); } return $count;}

حالا برای نمایش تعداد بازدیدها کد زیر را در فایل Single.php وارد کنید.

بازدید : <?php echo setAndViewPostViews(get_the_ID()); ?> 

دوستان عزیز توجه کنید که در هر جایی که کد را قرار دهید، تعداد بازدیدها نمایش داده خواهد شد. که بهتر است کنار نظرات سایت یا تاریخ ارسال پست درج گردد.

این کار را با دقت انجام دهید. اگر مشکلی در کار باشد صفحه پست های سایت بارگذاری یا Load نمی شود. اگر چنین مشکلی داشتید باید در جایی که کد را وارد می کنید دقت کنید.

فایل Single.php در ریشه اصلی قالب سایت قرار دارد. البته بستگی به قالبی که استفاده می کنید، ممکن است مکان قرارگیری فایل فرق داشته باشد.

به همین راحتی و بدون استفاده از هیچ گونه افزونه ای می توانید تعداد نمایش را برای پست های سایت خود فعال کنید. امیدواریم از این آموزش لذت برده باشید. سوالات خود را در بخش نظرات علام بفرمایید تا پاسخ دهیم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.