آموزش رفع ارور Structured Data در گوگل کنسول

رفع ارور Structured Data در وردپرس

ارور Structured Data یکی از مخرب ترین حالت هایی می باشد که می تواند برای سایت اتفاق افتد. ارور Structured Data به صورت تضمینی در مدت کوتاهی رتبه سایت را فوق العاده پایین می آورد. زیرا گوگل توسط Structured Data می تواند سایت را بررسی نماید. هر ارور Structured Data همانند یک تیری می باشد که در قلب سایت فرو می رود.

ارور Structured Data چیست؟

در اینجا اول باید بدانید Structured Data چیست و چه کاری انجام می دهد. دوستان عزیز توضیح زیر در مورد Structured Data می باشد. لطفا به صورت کامل مطالعه بفرمایید.

Structured Data چیست؟

ارور Structured Data چیست؟
Structured Data

Structured Data یا دیتای ساختار یافته یک سری دیتای بسیار ساده اما بسیار قدرتمند می باشد. موتورهای جستجو و مخصوصا گوگل برای خواندن مطالب یک سایت Structured Data سایت را نگاه می کند. هر کد Structured Data یک مفهوم خاصی برای ربات های گوگل دارد. برای همین است که هرگونه اروری در Structured Data گوگل کنسول باعث می شود سایت داغون شود.

هشدار بسیار مهم

اگر گوگل کنسول شما در قسمت Structured Data ارور نشان می دهد. آنها را برطرف کنید. در صورتی که فقط به پست مطالب جدید روی بیاورید قطعا شکست می خورید. چون گوگل هیچوقت به پست های جدید شما ارزش نخواهد داد. و با این کار فقط سایت خود را نابود خواهید کرد.

انواع ارورهای Structured Data

ارورهای Structured Data بسیار زیاد هستند. توجه کنید که گوگل می خواهد به صورت کامل سایت شما را بشناسد. وقتی پستی در سایت قرار می دهید باید ساعت، ارسال کننده پست، عنوان پست و عکس پست و همچنین بسیار موارد دیگر باید معلوم باشد. اگر معلوم نباشد ارورهای Person, name , hentry(h-entry), time, date, writer و سایر موارد دیگر.

چگونه باید ارور Structured Data را حذف کرد؟

برای رفع ارور Structured Data در اولین قدم باید از قالبی که به صورت کامل از میکرو دیتا Schema پشتیبانی می کند استفاده کنید. اگر قالب شما از این مورد پشتیبانی نمی کند یا پشتیبانی ضعیفی دارد حتما قالب را عوض کنید. در سیستم مدیریت محتوا وردپرس قالب هایی وجود دارند که به صورت 100% از میکرو دیتا Schema پشتیبانی می کنند.

رفع ارور Structured Data در وردپرس

افزونه Schema

همانطور که عرض شد بهترین کار این است که از قالبی که به صورت کامل از Schema پشتیبانی کند استفاده کنید. ولی اگر چنین شرایطی ندارید از افزونه Schema برای حل مشکل استفاده می کنیم. افزونه Schema به صورت کامل مشکل ارور Structured Data را برطرف می نماید.

آموزش رفع ارور Structured Data در گوگل کنسول برای وردپرس

بعد از نصب افزونه Schema وارد صفحه اصلی افزونه شوید. و طبق آموزش زیر افزونه را تنظیم کنید.

آموزش افزونه Schema

بعد از نصب افزونه Schema وارد تب General شوید.

تنظیمات تب General افزونه Schema

تب general افزونه schema
تب general افزونه schema

در قسمت Site Type  نوع سایت خود را مشخص کنید. در این مورد دقت نماید و مورد مرتبط با سایت خود را از لیست انتخاب کنید.

در قسمت Publisher Logo یک عکس را به عنوان لوگو سایت خود مشخص کنید. عکس لوگو نباید بزرگ تر از 600 پیکسل و کوچکتر از 60 پیکسل باشد.

تنظیمات تب Knowledge Graph

Organization Info

در قسمت This Website Represent تعیین کنید شما یک شخص هستید یا یک شرکت. این مورد برای گوگل مهم است و در نتایج می تواند تاثیر بگذارد.

Organization Name

نام شرکت یا عنوان وب سایت شما. این مورد نیز در نتایج تاثیر زیادی دارد.

Website URL

آدرس اینترنتی وب سایت خود را وارد کنید.

Logo

این مورد نیز بیشتر در ارورهای Structured Data نمایش داده می شود. پیشنهاد می شود یک لوگو را حتما برای وب سایت خود در نظر بگیرید. در این قسمت لوگو مورد نظر خود را آپلود کنید.


Search Results

Enable Sitelinks Search Box

اگر می خواهید سایت لینک های سایت شما در نتایج گوگل نمایش داده شود این گزینه را فعال کنید. پیشنهاد می شود از این گزینه استفاده کنید. یک نمونه از سایت لینک را می توانید در زیر ببینید.

Sitelinks
Sitelinks

در بالا مواردی که مشخص شده است سایت لینک نامیده می شود. گوگل به مرور زمان سایت لینک ها را می سازد. پس عجله نکنید.

Enable Site Name

با فعال سازی این گزینه عنوان سایت نیز در نتایج در زیر لینک ممکن است نمایش داده شود.

Social Profiles

Social Profiles
Social Profiles

حتما و حتما در شبکه های اجتماعی عضو باشید و لینک آنها را در این قسمت وارد کنید. زیرا Schema شبکه های اجتماعی تاثیر باور نکردنی در رتبه سایت دارد.

Corporate Contacts

Contact Type : نوع ارتباط با بخش پشتیبانی خود را تعیین کنید.

Telephone : شماره تماس را همراه با +98 وارد کنید.

URL : آدرس صفحه تماس با ما را وارد کنید. توجه کنید این اطلاعات هویتی سایت می باشد. باید در همه قسمت های وب سایت خود این موارد را رعایت کنید و یکسان باشد.


تب Schemas

تب schema افزونه schema
تب schemas افزونه schema

یکی از مهم ترین قسمت های افزونه Schema همین بخش می باشد. پس بسیار دقیت کنید.

About Page : صفحه درباره ما که هویت سایت شما می باشد را وارد کنید. دوستان عزیز حتما نامک صفحه درباره ما را به صورت انگلیسی و مثلا about-us قرار دهید. گوگل سریع متوجه خواهد شد که این صفحه درباره ما می باشد.

Contact Page : صفحه تماس با ما را تعیین کنید. دوستان عزیز حتما نامک صفحه تماس با ما را به صورت انگلیسی و مثلا contact قرار دهید. گوگل سریع متوجه خواهد شد که این صفحه تماس با ما می باشد.

WPHeader and WPFooter : اسکیما یا Schema مربوط به هدر و فوتر سایت را ایجاد می کند. پیشنهاد ما فعال سازی این قسمت می باشد.

Breadcrumbs : بردکرامب ها را در اسکیما ایجاد خواهد کرد.

بردکرامب ها قسمت مهمی از هر وبسیات خوب به شمار می روند. این متن های لینک دار نه تنها به کاربران اعلام می کنند که در کدام قسمت از سایت هستند، بلکه به موتورهای جستجو مانند گوگل هم کمک می کنند که ساختار سایت شما را درک کنند. (radzad)

Comments : اسکیما مربوط به کامنت ها را ایجاد می کند.

VideoObject : اگر در سایت خود از ویدیو استفاده می کنید این گزینه را فعال کنید.

AudioObject : اگر در سایت خود از صدا استفاده می کنید این گزینه را فعال کنید.


تب Advanced

Delete Data on Uninstall : با فعال سازی این گزینه بعد از حذف افزونه بر روی وب سایت تمام اطلاعات اسکیما گذشته نیز حذف خواهند شد.

Disable Duplicate Features that Yoast SEO Offers : اگر از افزونه Yoast Seo استفاده می کنید، با فعال سازی این گزینه خصوصیات اسکیما افزونه Schema در صفحه نشان داده می شود. پیشنهاد می کنیم اگر از افزونه Yoast استفاده می کنید این گزینه را فعال نکنید. زیرا افزونه Yoast کارش درست است.


Quick Configuration Wizard

اگر دوست دارید تمام مراحل بالا را در قالب یک Wizard انجام دهید. بر روی این گزینه کلیک کنید. استفاده از این گزینه اختیاری می باشد. بعد از آموزش بالا پیشنهاد می کنیم که از Wizard استفاده کنید.


امیداورم این مقاله توانسته باشد مشکل ارور Structured Data سایت شما را برطرف کرده باشد. بعد از ثبت تغییرات گزینه ذخیره تغییرات را بزنید. حالا یک بار دیگر صفحه ای که در گوگل کنسول ارور داشت را در تستر ارور Structured Data وارد کنید تا نتیجه کار را ببینید.

 Test Structured Data

سوالات و نظرات خود را در قسمت نظرات و دیدگاه ها وارد نمایید تا پاسخ داده شود. همچنین برای دانلود ویژوال کامپوزر از این لینک استفاده کنید.

2 نظرات
 1. زهرا می گوید

  سلام من از این افزونه استفاده کردم اما این خطارو دارم چکار کنم|؟
  افزونه به درستی تنظیم شده.

  Structured data with syntax errors detected

  1. پشتیبانی ویژوال کامپوزر
   پشتیبانی ویژوال کامپوزر می گوید

   با سلام
   با کلیک بر روی ارور مورد نظر ببینید مشکل از کجاست. سپس همین جا پیام بگذارید تا راهنمایی کنیم.
   موفق باشید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.