آموزش رفع تداخل قالب زفایر با ویژوال کامپوزر

تداخل قالب زفایر با ویژوال کامپوزر

تداخل قالب زفایر با ویژوال کامپوزر یکی از مشکلات کاربران عزیز می باشد. از جمله این تداخل ها می توان به موجود نبودن تمامی المان های این افزونه در قالب زفایر (Zephyr) یا امپرازا (Impreza) می باشد. امروز روش کلی برطرف سازی این مشکل را خدمت شما سروران عزیز شرح می دهیم.

علت به وجود آمدن تداخل قالب زفایر با ویژوال کامپوزر

ممکن است شما از قالب زفایر(Zephyr) استفاده کرده باشید و زمانی که می خواهید به صورت ویرایشگر پیشرفته یا Frontend با افزونه ویژوال کامپوزر کار کنید متوجه این موضوع شده اید که بعضی از المان های افزونه ویژوال کامپوزر یا موجود نمی باشد یا اسم دیگری دارد. دلیل این امر این است که سازنده قالب زفایر یا ایمپرزا کلاس های ویژه ای برای کار با این افزونه طراحی کرده است که می تواند امکانات جدید را به ویژوال کامپوزر(Visual Composer) اضافه یا کم نماید.

آیا این تداخل واقعا یک مشکل است؟

باید عرض کنم که این تداخل اصلا یک مشکل نیست و پیشنهاد ما این است که به همان صورت پیش فرض از قالب و افزونه استفاده کنید. اما اگر می خواهید کلاس های ویژه طراحی شده را غیر فعال سازی کنید کافی است مراحل زیر را طی کنید.

1- وارد بخش تنظیمات قالب زفایر شوید.

2- از قسمت پیشرفته گزینه “ویژگی های اضافی صفحه ساز WPBakery را غیر فعال کن” را غیر فعال کنید یعنی تیک آن را بردارید.

آموزش رفع تداخل قالب زفایر با ویژوال کامپوزر
آموزش رفع تداخل قالب زفایر با ویژوال کامپوزر

با این کار مشکل برطرف می شود و می توانید به صورت تمام و جداگانه از المان های خود افزونه ویژوال کامپوزر استفاده کنید.


یک پیشنهاد

اگر آیکون های قالب زفایر به صورت مربعی نمایش داده می شود حتما تمام گزینه های بالا را غیر فعال کنید. البته این مورد اغلب در مواردی رخ می دهد که از یک افزونه کش (Cashe) استفاده کرده باشید. پیشنهاد ما به شما افزونه WP Fastest Cashe Premium می باشد.


فعال نبودن افزونه ویژوال کامپوزر هنگام ایجاد پست جدید

شاید بعد از نصب افزونه ویژوال کامپوزر ( آموزش نصب افزونه ویژوال کامپوزر ) وقتی وارد قسمت ایجاد نوشته جدید می شوید اثری از ویژوال کامپوزر نباشد. دلیل این است که باید اول اجازه دسترسی ویژوال کامپوزر به تمام پست تایپ های دلخواه را بدهید. برای حل این مشکل:

  • وارد پنل یا پیشخوان وردپرس شوید.
  • منوی ویژوال کامپوزر و کلیک بر روی نقش مدیر
  • در قسمت مدیر کل تیک گزینه page و post را فعال کنید.

ممکن است گزینه های شما با تصویر زیر کمی فرق نماید اما در کل تیک گزینه Post و Page را باید فعال کنید.

فعال نبودن افزونه ویژوال کامپوزر هنگام ایجاد پست جدید
فعال نبودن افزونه ویژوال کامپوزر هنگام ایجاد پست جدید

اگر می خواهید ویرایشگر کلاسیک وردپرس را غیر فعال کنید تیک گزینه “غیر فعال کردن ویرایشگر کلاسیک” را بزنید. اگر می خواهید ویرایشگر گوتنبرگ را غیر فعال کنید پیشنهاد می کنیم مقاله آموزش غیر فعال سازی ویرایشگر گوتنبرگ را مطالعه کنید.


با تشکر از همراهی شما دوستان عزیز. امیدوارم این مطلب مشکل شما را برطرف کرده باشد. در غیر این صورت یا از طریق سیستم پشتیبانی سایت تیکت بگذارید. و یا در قسمت نظرات مشکل خود را اعلام بفرمایید تا بررسی گردد.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.