آموزش معرفی نقشه سایت به گوگل

ارسال نقشه سایت برای گوگل

معرفی نقشه سایت به گوگل یکی از مهم ترین کارهایی است که باید حتما بعد از طراحی سایت و نصب افزونه های لازم، انجام گیرد. امروز در وب سایت ویژوال کامپوزر فارسی به صورت کامل شما را با نحوه ثبت نقشه سایت در Google Search Console آشنا می کنیم. با ما همراه باشید.

آموزش معرفی نقشه سایت به گوگل

ثبت و معرفی نقشه سایت به گوگل وبمستر تولز

اگر از CMS یا سیستم مدیریت محتوا وردپرس استفاده می کنید به راحتی می توانید هم برای سئو و هم برای ساخت نقشه سایت از افزونه یواست استفاده کنید.

ما در مقاله آموزش ساخت نقشه سایت با یواست به شما نشان دادیم چگونه می توانید برای وب سایت خود با افزونه Yoast نقشه سایت یا SiteMap طراحی کنید. بعد از ساخت نقشه سایت با افزونه Yoast حالا نوبت این است که نقشه سایت ایجاد شده را به گوگل معرفی کنید.

آموزش ارسال و ثبت SiteMap در گوگل

اگر از هر CMS دیگری نیز استفاده می کنید می توانید بعد از ساخت نقشه سایت که یک فایل XML می باشد به راحی آن را به گوگل معرفی کنید.

مراحل معرفی نقشه سایت به گوگل وبمستر تولز

مرحله 1

وارد اکانت جیمیل خود شوید و بعد از معرفی سایت به گوگل و انجام مقدمات پایه، وارد لینک زیر شوید.

https://search.google.com/search-console/sitemaps

ثبت و معرفی نقشه سایت به گوگل وبمستر تولز

مرحله 2

تست آدرس نقشه سایت در مرورگر و در نهایت قرار دادن آن در بخش Add a new sitemap وبمستر تولز گوگل.

اگر با افزونه Yoast نقشه سایت را ساخته اید باید آدرس زیر را در مرور خود تست کنید سپس وقتی دیدید نقشه سایت نمایش داده شد، آن را در وبمستر تولز قرار دهید.

آدرس سایت / sitemap_index.xml

برای مثال با کلیک بر روی لینک زیر می توانید نقشه سایت ما را مشاهده کنید.

https://persian-vc.com/sitemap_index.xml

حالا برای قرار دادن نقشه سایت در Google Search Console کافی است در همان قسمت Add a new sitemap تنها بخش sitemap_index.xml را وارد کنید و دکمه SUBMIT را فشار دهید.

مرحله 3

ممکن است مرحله SUBMIT نقشه سایت چند دقیقه یا ساعت طول بکشد که در نهایت در بخش Submitted sitemaps می توانید وضعیت نقشه سایت ارسال شده را مشاهده نماید.

در ستون Status می توانید وضعیت نقشه سایت ارسال شده را مشاهده نماید. اگر Success نوشته شده باشد یعنی نقشه سایت بدون هیچ ایرادی ثبت شده است.

مرحله 4

با کلیک بر روی آیکون زیر اطلاعات بیشتری در مورد نقشه سایت ارسال شده به گوگل را می توانید مشاهده کنید.

نقشه سایت

همچنین اگر بر روی گزینه Success کلیک کنید اطلاعات خیلی مفیدی در مورد نقشه سایت شما نمایش داده خواهد شد. که پیشنهاد می کنیم حتما بعد از ارسال نقشه سایت تمام بخش های Sitemap و Coverage را بررسی کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.