المان نمودار حلقه ای در ویژوال کامپوزر

آموزش ساخت نموارد های حلقه ای زیبا

المان نمودار حلقه ای در ویژوال کامپوزر یا المان Circle diagram در افزونه ویژوال کامپوزر یکی از المان های پرکاربرد در زمینه ساخت نمودار های متحرک می باشد. امروز می خواهیم آموزش کامل نحوه کار با این المان را برای شما توضیح دهیم.

ممکن است سایت شما در زمینه ای باشد که نیاز پیدا کنید از نمودار استفاده کنید. به صورت عادی با ویرایشگر وردپرس نمی توان نمودار ساخت. یا باید از افزونه خاصی استفاده کرد و یا باید یک عالمه کد جاوا اسکریت(Java Script) بنویسید. نصب کردن افزونه برای ساخت نمودار اصلا پیشنهاد نمی شود. زیرا نصب کردن افزونه ها باعث کاهش سرعت سایت می شود. ولی خوشبختانه افزونه صفحه ساز حرفه ای ویژوال کامپوزر به صورت کلی این مشکل را برطرف کرده است. و تنها با المان نمودار حلقه ای می توانید بی نظیر ترین نمودارهای دایره ای یا حلقه ای را با وردپرس بسازید.


آموزش المان نمودار حلقه ای در ویژوال کامپوزر

برای استفاده کردن از المان نمودار حلقه ای در ویژوال کامپوزر کافی است از لیست المان ها یا المنت های ویژوال کامپوزر، المان نمودار حلقه ای را انتخاب کنید. سپس طبق آموزش زیر تنظیمات لازمه را اعمال کنید تا نمودار دلخواه شما ایجاد شود.

المان نمودار حلقه ای ویژوال کامپوزر

المان نمودار حلقه ای دارای تنظیمات زیر می باشد:

 • عنوان ابزارک
 • طراحی
 • استایل
 • اندازه خالی
 • رنگ نمای کلی
 • نمایش افسانه ای
 • نمایش مقادیر موقع رفتن موس
 • مقدار
 • انیمیشین

گزینه های CSS متحرک و آی دی و کلاس اضافی در درس های قبل توضیح داده شده بود و نیازی با ذکر مجدد آن نبود.


عنوان ابزارک

برای ساختن عنوانی خاص برای نمودار حلقه ای خود می توانید متن مورد نظر را در این قسمت بنویسید تا در بالای نمودار نشان داده شود. نوشتن یا ننوشتن عنوان ابزارک اختیاری می باشد و الزامی وجود ندارد.

طراحی

می توانید نمودار را در دو حالت پای و حلقه ای ترسیم کنید. برای درک تفاوت پای و حلقه ای کافی است یکبار خودتان هر دو گزینه را انتخاب کنید تا تفاوت آن ها را متوجه شوید.

استایل

استایل یا Style نمودار را در سه حالت:

 • فلت
 • مدرن
 • سفارشی

تعیین کنید. هر استایل یک تنظیمات ظاهری خاصی بر روی نمودار اعمال می کند. اگر می خواهید خودتان استایل مورد علاقه خود را اضافه کنید گزینه سفارشی را انتخاب نماید.


اندازه خالی

منظور از اندازه خالی، اندازه خالی بین مقدارهای نمودار می باشد. یعنی اگر نمودار دارای 3 عضو باشد بین هر عضوهای نمودار مقداری فاصله انتخابی وجود خواهد داشت که ممکن است به زیبایی نمودار کمک نماید.


رنگ نمای کلی

منظور از رنگ نمای کلی، رنگ حاشیه یا Border نمودار می باشد. می توانید در لیست آن رنگ مورد علاقه خود را انتخاب نماید. این مورد برای زیباسازی المان نمودار حلقه ای مفید می باشد.


نمایش افسانه ای

نمایش افسانه ای دارای یک پک باکس می باشد که با انتخاب آن نمودار به صورت مایل و کوچک نمایش داده می شود. اما با عدم انتخاب آن نمودار کل فضای ردیف خود را اشغال می نماید.


نمایش مقادیر موقع رفتن موس

با انتخاب چک باکس ‘بله’ هنگامی که موس بر روی نمودار حرکت می کند مقدار عددی آن عضو از نمودار نشان داده می شود. پیشنهاد من این است که گزینه بله را تیک بزنید. زیرا به بیننده اطلاعات خوبی می دهد.


مقدار

تمام مقدارهایی یا عضوهایی که مایل هستید برای نمودار نشان داده شود را در این قسمت وارد کنید. بی نهایت عضو را می توانید در این قسمت وارد کنید.


انیمیشن

می توانید برای نمودار خود انیمیشن بسیار زیبا انتخاب کنید. من پیشنهاد می کنم حتما از این انیمیشن ها استفاده کنید. هر انیمیشن یک افکت منحصر به فردی را بر روی Load شدن نمودار اعمال می نماید.


امیدواریم از مطلب جذاب المان نمودار حلقه ای در ویژوال کامپوزر راضی باشید. در زیر یک نمونه از استفاده از این المان را می بینید.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.