آموزش حل مشکلات نتایج آنالیز افزونه یواست Yoast

چگونه مشکلات افزونه Yoast Seo را حل کنیم؟

نتایج آنالیز افزونه یواست بخشی از افزونه می باشد که مشکلات موجود از نظر افزونه Yoast Seo را نشان می دهد. نتایج آنالیز افزونه یواست مهم ترین بخش یا قسمت از این افزونه می باشد که لازم است به شدت مورد توجه قرار گیرد. امروز در وب سایت ویژوال کامپوزر فارسی شما را با معنی تمام هشدارها و مشکلات افزونه Yoast Seo آشنا می کنیم.

آموزش حل مشکلات نتایج آنالیز افزونه یواست Yoast

نتایج آنالیز افزونه یواست چیست؟

مطمئن هستم این قسمت حتما برای کاربرانی که از افزونه یواست سئو استفاده می کنند آشنا می باشد. افزونه Yoast تمام مشکلات و نکات مثبت مطلب نوشته شده را در بخش نتایج آنالیز قرار می دهد.

همیشه توجه کنید که لازم است حتما به تمام هشدارهایی که افزونه یواست در بخش نتایج آنالیز نشان می دهد توجه کنید. سعی کنید ویژگی های مطلب شما در حدی باشد که چراخ سبز به شما نشان داده شود.

آیا سبز بودن چراخ یا قرمز بودن چراخ افزونه یواست مهم است؟

در این مورد سئو کارها نظرات متفاوتی دارند. بعضی ها میگن مهم نیست بعضی ها میگن لازم است. خلاصه راحت بگم طبق اصول کار کنید چرا این افزونه سبز باشه بهتر هست. چون هر چی لازم است که در مطلب باشد را اگر رعایت کنید افزونه تایید می کند. چون این افزونه برای همین برنامه نویسی شده است.

برسی تمام مشکلات نتایج آنالیز افزونه یواست

 دو نوع مشکل در افزونه یواست (Yoast) وجود دارد که لازم است یا البته بهتر است آنها را رفع نمایم:

 • مشکلات تجزیه و تحلیل خوانایی
 • مشکلات آنالیز سئو

مشکلات تجزیه و تحلیل خوانایی

 • طول جمله
 • طول پاراگراف
 • توزیع تیتر در متن
 • محتوای شما کم است

طول جمله

افزونه سئو یواست به طول جملات حساس است. زیرا برای اینکه متنی خوانایی داشته باشد لازم است طول جمله یا جملات خیلی زیاد نباشد. برای این کار افزونه یواست در هر جمله 20 کلمه باید وجود داشته باشد. برای شروع جمله جدید افزونه از نقطه که آخر جمله گذاشته می شود تشخیص می دهد جمله تمام شده است یا خیر.

طول پاراگراف

یکی دیگر از پارامترهای خوانایی متن طول پاراگراف است. طول پاراگراف به صورت استاندارد نباید از 3 خط بیشتر باشد. اگر این خطا را از افزونه یواست دیدید لازم است طول پاراگراف های خود را کوتاه کنید. برای اینکار یک پاراگراف 4 خطی را تبدیل به دو تا پاراگراف دو خطی نماید.

توزیع تیتر در متن

یکی از ویژگی های مهم خوانایی متن این است که تگ های تیتر یا Heading داشته باشد. زیرا کاربران دوس دارند بدانند الان دقیقا درباره چه چیزی متن مطالعه می کنند. [ آموزش استفاده از تگ های H در سئو سایت ]

توجه ویژه !

هرگز فراموش نکنید که حتما از تگ های H2 و H3 و H4 در متن خود استفاده کنید. این کار تاثیر فوق العاده ای در خوانایی متن و سئو وب سایت شما خواهد داشت.

محتوای شما کم است

این خطا یا مشکل زمانی رخ می دهد که تعداد کلمات و جملات خیلی کم باشد. برای حل مشکل کافی است طول محتوا حداقل از 300 کلمه بیشتر باشد.


مشکلات آنالیز سئو

افزونه سئو یواست برای بررسی و تست آنالیز سئو موارد زیر را در نظر دارد. رعایت موارد زیر یک امتیاز بسیار مثت و مهم برای موفقیت پست منتشر شده شما خواهد بود.

 • توزیع کلمات کلیدی در متن
 • عبارت کلیدی در عنوان
 • عبارت کلیدی در نامک
 • لینک های خروجی
 • لینک های داخلی
 • کلمه کلیدی در پاراگراف اول
 • طول عبارت کلیدی
 • تراکم عبارت کلیدی
 • کلمه کلیدی در توضیحات متا
 • طول توضیحات متا
 • تعداد دفعات استفاده از کلمه کلیدی
 • عبارت کلیدی در زیر عنوان
 • متن جایگزین برای تصویر
 • طول متن
 • عنوان سئو

توزیع کلمات کلیدی در متن

از نظر سئو بهتر است توزیع کلمه کلیدی یا مترادف آن به صورت مساوی در کل متن پخش شود. برای مثال خوب نیست تنها در پاراگراف اول کلمه کلیدی یافت شود اما در کل پاراگراف های بعد اصلا کلمه کلیدی یا مترادف آن یافت نشود.

عبارت کلیدی در عنوان

منظور از این خطا این است که بهتر است کلمه کلیدی متن، در قسمت سئو عنوان یا همان پیشنمایش اسنیپ وجود داشته باشد. زیرا این پست به خاطر این کلمه کلیدی نوشته شده است پس بهتر است کلمه کلیدی در عنوان سئو وجود داشته باشد.

عبارت کلیدی در نامک

این خطا اعلام می کند که بهتر است کلمه کلیدی در URL پست وجود داشته باشد. اگر مایل هستید URL های سایت شما فارسی باشد کلمه کلیدی را در نامک یا URL قرار دهید. در غیر این صورت ترجمه انگلیسی آن را در نامک یا URL قرار دهید.

لینک های خروجی

یکی از ویژگی های متن خوب سئو شده این است که حداقل یک لینک خروجی داشته باشد. پیشنهاد وب سایت ویژوال کامپوزر فارسی این است که همیشه یک لینک فالوو و یک لینک نوفالوو خارجی در پست های خود قرار دهید. در ضمن کیفیت لینک های خارجی مهم است. به سایتی لینک دهید که خیلی بهتر از سایت شما باشد.

لینک های داخلی

 یکی از مهم ترین فاکتورهای موفقیت سئو سایت، لینک سازی داخلی است. هر وب سایتی تنها با لینک سازی داخلی می تواند رشد مثبت داشته باشد. همیشه لینک سازی داخلی درست را انجام دهید.

کلمه کلیدی در پاراگراف اول

گوگل همیشه موقعی که پست وب سایت ها را استخراج می کند پاراگراف اول را به عنوان قسمتی از توضیحات یا Description آن صفحه استخراج می کند. اگر کلمه کلیدی در اول پاراگراف باشد تاثیر فوق العاده مهمی در کسب رتبه بهتر در گوگل دارد.

طول عبارت کلیدی

یک کلمه کلیدی سئو شده باید دارای حداقل 2 کلمه و حداکثر 4 کلمه باشد. هیچوقت کلمه کلیدی یک کلمه ای یا بیشتر از 4 کلمه ای را انتخاب نکنید.

تراکم عبارت کلیدی

نکته مهم دیگر این است که مهم است در پست شما چند بار کلمه کلیدی مورد نظر تکرار شده است. در این مورد نه زیاده روی کنید که متن برای مخاطب جذابیت نداشته باشد و نه کم رویی کنید که مخاطب اصلا یادش برود برای چه چیزی دارد پست شما را می خواند.

کلمه کلیدی در توضیحات متا

توضیحات متا یکی از مهم ترین بخش از افزونه Yoast می باشد. لازم است حتما حداقل دوبار کلمه کلیدی در توضیحات متا درج شود.

طول توضیحات متا

استاندارد نمایش توضیحات متا در موتورهای جستجو حداقل 120 کارکتر و حداکثر 156 کارکتر می باشد. بهتر است تا جایی توضیحات را بنویسید که حالت سبز مربوطه روشن گردد. کم رویی و زیاد رویی به ضرر پست شما خواهد بود.

تعداد دفعات استفاده از کلمه کلیدی

این خطا زمانی که رخ می دهد که تعداد تکرار کلمه کلیدی نسب به تعداد کلمات پست ناسازگار باشد. یعنی اگر پست شما دارای 500 کلمه است بهتر است فقط 5 بار کلمه کلیدی تکرار شود و بیشتر از این می تواند تاثیر منفی در خواندن متن داشته باشد و حتی گوگل هم فکر می کند شما دارید تقلب می کنید.

عبارت کلیدی در زیر عنوان

منظور از این خطا این است که لازم است یا بهتر است کلمه کلیدی به صورت عنوان یا Heading هم به کار برده شود. بهتر است از تگ های H2 یا H3 استفاده کنید. یعنی دقیقا همان کلمه کلیدی رو با یک کلمه اول اضافه کنید یا انتهای آن اضافه کنید.

متن جایگزین برای تصویر

لازم است یا بهتر است متن جایگزین یا ALT را برای تصاویری که در پست قرار می دهید اضافه کنید. پیشنهاد می کنیم از کلمه کلیدی برای متن جایگزین تصویر حتما استفاده کنید.

طول متن

بهتر است طول متن حداقل 300 کلمه باشد. اما راه صحیح و سئوی مناسب حداقل 700 کلمه و مقدار مثبت آن 1000 کلمه است. هر چه مقدار کلمات بیشتر باشد گوگل توجه بیشتری به پست شما خواهد نمود.

عنوان سئو

یکی از مهم ترین فاکتورهای سئو سایت همین عنوان سئو است. عنوان سئو دقیقا چیزی است که شما تمایل دارید در گوگل نشان داده شود. زمانی که کاربری در گوگل جستجو می کند وب سایت شما با این عنوان سئویی که شما تنظیم می کنید نمایش داده می شود. عنوان سئو تاثیر 100% مستقیم بر روی کلیک کردن روی نتیجه جستحو در گوگل دارد.


 

5 نظرات
 1. قدرتی می گوید

  سلام خسته نباشید علت عدم خوانایی با ارور طول جمله چیه ؟؟؟ چه جوری سبزش کنم ؟ممنون از پاسخگویتون

  1. فرشید
   فرشید می گوید

   با سلام و احترام
   افزونه یواست برای جمله های انگلیسی بهینه شده است. یعنی در جمله نباید بیش از ۱۰ تا ۱۵ کلمه داشته باشد. در انگلیسی این مشکل می تواند رفع شود یعنی آخر جمله نقطه گذاشته می شود. اما در فارسی درست تشخیص نمی دهد که جمله چندتا حرف دارد. شما باید جمله خود را طوری تنظیم کنید که کوتاه باشد و حتما نقطه گذاشته و سپس فاصله بزنید و بعد جمله بعدی را شروع کنید. دقیقا مثل همین پاسخی که بنده عرض کردم رعایت کنید.
   موفق باشید.

   1. قدرتی می گوید

    این کار رو انجام دادم ولی سبز نشد یکی دیگه از مطلبام با اینکه طول جمله کمی هم نداره و تقریبا ۶ خط میشه ولی چراغ خوانایش سبز شده .

    1. فرشید
     فرشید می گوید

     عرض کردم خدمت شما که افزونه یواست با بخش خوانایی فارسی خیلی سازگار نیست. شما قواعد رو رعایت کنید سبز شدن یا نشدن چراغ یواست کمکی به سئو نمی کنه. همین که کار درست انجام شود مشکل حل است. تمام کسانی که وب سایت با زبان فارسی دارند این مشکل را دارند فقط تنها شما نیستید.

     1. قدرتی می گوید

      خیلی ممنون

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.