حذف رشته های کوئری از فایل های CSS و JS وردپرس

آموزش حذف نسخه فایل های CSS و JS در وردپرس

حذف رشته های کوئری از فایل های CSS و JS وردپرس یا حذف نسخه فایل های CSS و JS در انتهای آن ها موضوعی می باشد که امروز در وب سایت ویژوال کامپوزر فارسی به صورت تخصصی به آن اشاره می کنیم. با ما همراه باشید.

حذف رشته های کوئری از فایل های CSS و JS وردپرس

نسخه فایل های CSS و JS در انتهای آدرس آنها

یکی از مواردی که در سئو سایت و بهینه سازی وب سایت مهم است این است که بهتر است نسخه فایل های CSS و JS در انتهای URL آدرس آنها حذف شود.

منظور از نسخه فایل ها این است که برای مثال style.css?ver=2 که در اصول بهینه سازی وب سایت لازم است نسخه فایل ها در انتهای آدرس حذف شود.

زمانی که نسخه فایل های استایل و جاوا اسکریپت در انتهای آدرس آن ها باشد مرورگر نمی تواند آن فایل ها را در حافظه کش خود ذخیره کند. و هربار وب سایت Refresh شود باید تمام آن فایل ها مجددا بارگذاری شوند.

این کار باعث بالا رفتن تایم لود (Time Load) وب سایت می شود. همچنین از لحاظ رتبه وب سایت GTmetrix نیز وب سایت شما در رده پایین تری خواهد بود.

آموزش حذف رشته های کوئری از فایل های CSS و JS وردپرس

آموزش حذف رشته های کوئری از فایل های CSS و JS وردپرس

تنها کاری که باید انجام دهید این است که کد زیر را در فایل Function.php قالب قرار دهید. بعد از ذخیره تغییرات و Refresh وب سایت، سورس کد وب سایت را مشاهده کنید متوجه می شوید که تمام نسخه فایل CSS و JS از انتهای آن ها حذف شده اند.

توجه!

فایل Function.php در پوشه قالب اصلی وب سایت قرار دارد.

function remove_wp_ver_css_js( $src ) {
    if ( strpos( $src, 'ver=' ) )
        $src = remove_query_arg( 'ver', $src );
    return $src;
}
add_filter( 'style_loader_src', 'remove_wp_ver_css_js', 9999 );
add_filter( 'script_loader_src', 'remove_wp_ver_css_js', 9999 );

مشکل این روش این است که هر موقع بخواهید قالب وب سایت را تعویض کنید یا به روز رسانی کنید باید این کد را مجددا وارد کنید. اما پیشنهاد ما:

افزونه Remove css-js version

افزونه Remove css-js version توسط تیم persian-vc ساخته شده است. می توانید با دانلود و نصب این افزونه تنها با یک کلیک تمام نسخه های فایل های CSS و JS را از انتهای آنها حذف کنید.

با استفاده از این افزونه یکبار برای همیشه تمام نسخه های فایل های CSS و JS را حذف کنید. حتی اگر قالب وب سایت به کلی تعویض شود باز این افزونه کار خود را به درستی بر روی تمام قالب ها انجام می دهد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.