به مناسبت سال نو کد تخفیف 70% برای تمام محصولات تا تاریخ 98/01/05 فعال می باشد.
کد تخفیف: norooz98

آموزش حذف دسته بندی نشده در وردپرس

حذف دسته پیش فرض دسته بندی نشده در وردپرس

حذف دسته بندی نشده در وردپرس یا حذف دسته پیش فرض “دسته بندی نشده” در وردپرس موضوعی جالب می باشد که امروز در وب سایت ویژوال کامپوزر فارسی به صورت کامل در مورد آن صحبت می کنیم. تا خیلی ساده و راحت دسته “دسته بندی نشده” یا uncategorized را حذف کنید.

حذف دسته پیش فرض “دسته بندی نشده” در وردپرس

اول از همه باید بدانید اصلا دلیل وجود این دسته یا Category چیست و چرا قابل حذف نیست؟ و چه کاربردی دارد. به صورت پیش فرض هیچ پست و مطلبی در وردپرس نمی تواند بدون دسته بندی باشد. یعنی باید حتما پستی که در سایت وردپرسی منتشر می شود دارای دسته بندی موضوعی مشخصی باشد. از این رو در WordPress دسته “دسته بندی نشده” یا Uncategorized به صورت پیش فرض برای پست هایی که هیچ دسته بندی خاصی ندارند انتخاب می شود.

چرا باید دسته پیش فرض دسته بندی شده را حذف کنیم؟

یکی از دلایل حذف این دسته این است که زیبایی نوشته ها و دسته بندی های را به هم می زند. همچنین شاید همیشه موضوع خاصی مدنظر شما نباشد و بخواهیم به صورت پیش فرض پست منتشر شده در دسته دلخواه ما مثلا “عمومی” قرار گیرد. با حذف دسته پیش فرض دسته بندی نشده این مورد قابل انجام می باشد.


آموزش تصویری حذف دسته پیش فرض “دسته بندی نشده” در وردپرس

مرحله اول

باید یک دسته را به صورت دسته پیش فرض به وردپرس معرفی کنیم. برای این کار وارد قسمت زیر شوید.

پنل پیشخوان وردپرس  >  تنظیمات  >  نوشتن
تنظیمات نوشتن پیشخوان وردپرس
تنظیمات نوشتن پیشخوان وردپرس

مرحله دوم

در قسمت دسته ی پیش فرض نوشته ها دسته مورد نظری که تمایل دارید جایگزین دسته دسته بندی نشده قرار گیرد را انتخاب کنید. اگر هنوز دسته مورد نظر خود را ایجاد نکردید با مراجعه به مسیر زیر دسته دلخواه را ایجاد کنید.

پنل پیشخوان وردپرس  >  نوشته ها  >  دسته ها

بعد از انجام عملیات بالا گزینه ذخیره تغییرات را در پایین بزنید تا تنظیمات ذخیره شود.


مرحله سوم

مجددا به مسیر دسته ها مراجعه کنید و به راحتی با کلیک بر روی پاک کردن، دسته دسته بندی نشده را حذف کنید. به این طریق از این به بعد تمامی نوشته ها و پست های سایت شما در دسته دلخواهی که انتخاب کرده اید قرار خواهد گرفت.


امیدواریم از پست امروزاز سری آموزش وردپرس راضی باشید. هرگونه سوال را می توانید در قسمت نظرات اعلام کنید تا پاسخ دهیم.