آموزش ساختن فرم تماس با ویژوال کامپوزر

چگونه با افزونه ویژوال کامپوزر فرم تماس بسازیم؟

آموزش ساختن فرم تماس با ویژوال کامپوزر درس امروز سایت ویژوال کامپوزر فارسی می باشد. ساختن فرم تماس در وردپرس با افزونه ویژوال کامپوزر اقدام بسیار مهمی می باشد که برای هر سایتی نیاز است.

برای اینکه مخاطبان شما بتوانند با شما در ارتباط باشند، حتما باید فرم تماس در وب سایت خود داشته باشید. نبود فرم تماس باعث می شود یک پل ارتباطی بین خود و کاربران و مشتریان وب سایت خود را از دست بدهید.

آموزش ساختن فرم تماس با ویژوال کامپوزر

امروز در وب سایت ویژوال کامپوزر فارسی به شما آموزش می دهیم چگونه با ویژوال کامپوزر فرم تماس بسازید. خوب دوستان عزیز برای شروع کار باید حتما افزونه فرم تماس 7 یا contact form 7 را بر روی وردپرس خود نصب کنید. برای دانلود افزونه Contact Form 7 بر روی لینک زیر کلیلک کنید.

دانلود افزونه Contact Form 7

همچنین می توانید به صورت مستقیم و در مخزن پنل افزونه ها در وردپرس، این افزونه را نصب نمایید. همانند تصویر زیر:

افزونه ها > افزودن

دانلود افزونه Contact Form 7
دانلود افزونه Contact Form 7

ساختن فرم تماس با افزونه فرم تماس 7

بعد از دانلود و فعال سازی افزونه فرم تماس 7 یک برگه یا نوشته تازه در وردپرس ایجاد کنید. یا در هرجایی که مایلید فرم تماس را بسازید. اول باید فرم تماس را با افزونه فرم تماس 7 ایجاد نمایید.

برای این کار بعد از نصب و فعال سازی افزونه فرم تماس 7 ، در پنل کاربری وردپرس یا پیشخوان وردپرس گزینه فرم تماس وجود دارد. از منوی فرم تماس گزینه افزودن جدید را انتخاب کنید.

ساختن فرم تماس در وردپرس
ساختن فرم تماس در وردپرس

لازم به ذکر است که:

اگر همین فرم تماس را نیاز دارید کافی است اسمی برای آن انتخاب کنید و ذخیره را بزنید. بعد از انجام اینکار فرم تماس شما ساخته می شود. بعد از ساخته شدن فرم تماس می توانید با شورتکدی که در اختیار شما قرار می دهد در هرجایی از وب سایت تان از آن استفاده کنید.

اضافه کردن فرم تماس در ویژوال کامپوزر

حالا وارد صفحه ای که می خواهید فرم تماس را در آن قرار دهید، شوید. و سپس:

  • از المان های ویژوال کامپوزر گزینه فرم تماس 7 را انتخاب کنید.
افزودن فرم تماس به ویژوال کامپوزر
افزودن فرم تماس به ویژوال کامپوزر

از قسمت انتخاب فرم تماس، فرم تماسی که در مرحله قبل ساخته اید را انتخاب کنید. و ذخیره تغییرات را بزنید. حالا می توانید در پیش نمایش صفحه مشاهده کنید فرم تماس شما به چه صورتی قرار گرفته است.

استفاده از کد کوتاه برای ساخت فرم تماس

روش دوم نیز به اینگونه است که از طریق شورتکد یا کد کوتاهی که در مرحله ساخت فرم، افزونه به شما داد اقدام به ساخت فرم تماس کنید. برای پیدا کردن کد کوتاه فرم تماس، کافی است از قسمت فرم های تماس و سپس در تب کد کوتاه، کد مورد نظر را کپی کنید.

فرم های تماس
فرم های تماس

ساختن فرم تماس با ویژوال کامپوزر با کد کوتاه

از قسمت المان های ویژوال کامپوزر، بلاک متن را انتخاب کنید. حالا کد کوتاه را Paste کنید.

توجه!

در قسمت بلاک متن شاید در تب دیداری، کد کوتاه درست کار نکند. و باید در تب متن کد را بچسبانید.

ساختن فرم تماس با ویژوال کامپوزر با کد کوتاه
ساختن فرم تماس با ویژوال کامپوزر با کد کوتاه

الان فرم تماس شما آماده استفاده می باشد. از این به بعد مخاطبان شما می توانند به راحتی با شما ارتباط برقرار کنند.

خوب دوستان عزیز امیدوارم از این آموزش ویژوال کامپوزر رضایت داشته باشید. به زودی آموزش های متنوع و دست اولی را برای دوستان عزیز در سایت ویژوال کامپوزر فارسی قرار می دهم. دوستان عزیز انتقادات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید. چون ما برای شما کار می کنیم. و دوست داریم همان طور که می خواهید همان گونه فعالیت کنیم.


آموزش ویدیویی ساخت فرم تماس با افزونه ویژوال کامپوزر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.