Action Blocked اینستاگرام چیست؟

پیغام Action Blocked در اینستاگرام

Action Blocked اینستاگرام چیست؟ علت ارور یا خطا Action Vlocked در اینستاگرام به خاطر چه چیزی می باشد؟ اگر شما هم دچار این مشکل شده اید این مقاله شما را به صورت کامل با نحوه رفع این ارور یا خطا آشنا می کند. با ما همراه باشید.

Action Blocked اینستاگرام

Action Blocked اینستاگرام

امروزه همه کسانی که از Instagram استفاده می کنند با بلاک شدن به خوبی آشنا هستند. البته شاید اصلا متوجه نشده باشید که چرا بلاک شده اید. زیرا ممکن است فکر کنید هیچ کار اشتباهی انجام نداده اید.

علت های خطا Action Blocked اینستاگرام

بدون پست بودن حساب کاربری

لازم است بعد از باز کردن حساب کاربری در اینستاگرام در حساب خود پست داشته باشید. البته به این معنی نیست که بلافاصله پست قرار دهید. یعنی اگر دیگران را فالوو و لایک می کنید باید در حساب کاربری خود پست هم قرار دهید تا اینستاگرام شما را به عنوان یک ربات لایک کننده یا فالوو کننده نشناسد و شما را بلاک نکند.

کامل نبودن اطللاعات کاربری

  لازم است که حساب کاربری نام و نام خانوادگی + بیوگرافی و عکس پروفایل داشته باشد. اگر بیشتر از یک هفته این موارد برطرف نشود اینستاگرام شما را به عنوان ربات می شناسد و حالت Action Blocked رخ می دهد.

پست گذاشتن پشت سر هم به صورت زیاد

اگر پشت سر هم بیش از 10 پست در یک ساعت منتشر کنید شما باعث بلاک شدن خود می شوید. بهتر است با فاصله زمانی مناسب پست های خود را منتشر کنید. البته اگر در یک انتشار 10 تا عکس را در یک پست منتشر کنید مشکلی پیش نمی آید منظور ما منتشر کردن تکی عکس یا ویدیو می باشد.

لایک کردن بیش از حد

اینستاگرام قوانینی دارد که اجازه لایک بیش از حد را نمی دهد و در صورت مشاهده این مورد اکانت را بلاک می کند. در یک ساعت تنها مجاز به 350 لایک هستید. اگر تعداد لایک های شما از این مقدار بالاتر رود احتمال بلاک شدن بسیار زیاد است. چون شما از قوانین اینستاگرام سرپیچی کرده اید.

فالو کردن بیش از حد

اگر شما پشت سرهم دیگران را فالو کنید اینستاگرام فکر می کند شما یک ربات افزایش فالور هستید. این کار باعث بلاک شدن حساب کاربری طی چند روز می شود. پیشنهاد می کنیم تعداد کسانی را که فالو می کنید در 24 ساعت بیش از 15 نفر نباشد.

کامنت های تکراری

اینستاگرام برای درج کامنت یا نظر قوانین خاصی دارد. اگر شما در تمام کامنت های خود فقط یک ایموجی خاص یا یک جمله خاص منشتر کنید شما به عنوان اسپم یا ربات در نظر گرفته می شوید و در نهایت بلاک می شوید.

پیشنهاد می کنیم در کامنت گذاشتن همیشه کاری کنید کامنت قبلی شما با کامنت فعلی شما فرق داشته باشد تا این مشکل برای شما به وجود نیاید.

منشن کردن بیش از حد

منظور از منشن (Mention) کردن این است که در پست یا کامنت خود حساب کاربری@ زیاد استفاده نکنید. این کار نوعی تبلیغ می باشد. اگر دو یا 4 تا استفاده کنید مشکلی نیست اما اگر در تمام پست های خود همین روال را ادامه دهید خود را به بلاک شدن نزدیک می کنید.

ربات های لایک و فالور اینستاگرام

ربات های لایک و فالور اینستاگرام به حساب کاربری شما متصل می شوند و از طرف شما اقدام به لایک و فالو کردن دیگران می کنند. اینستاگرام تمام این فعالیت ها را از حساب کاربری شما می داند. در نتیجه هنگام استفاده کردن از این نرم افزارها دقت داشته باشید که زیاد روی نکنید.

رعایت نکردن قوانین اینستاگرام

Instagram قوانین خاصی برای شبکه اجتماعی خود دارد. اگر شما هیچ یک از موارد بالا را انجام نداده اید و ارور یا خطا Action Blocked برای شما نمایش داده می شود حتما قوانین اینستاگرام را مطالعه کنید.

استفاده از فیلترشکن

اگر شما گاهی از فیلترشکن استفاده می کند و وارد حساب کاربری خود می شوید و بعد از چند ساعت مجددا بدون فیلترشکن وارد می شوید و تغییرات IP در حساب کاربری شما به تعداد زیاد دیده می شود باعث می شود پیغام Action Blocked اینستاگرام برای شما نمایش داده شود.

یکی از متداول ترین علت های خطا Action Blocked در اینستاگرام استفاده از فیلترشکن ها می باشد.

راه حل

لازم است برای رفع مشکل یک بار از حساب کاربری خود خارج شوید و مجددا لاگین شوید. بعد از این کار اگر مشکل به خاطر فیلترشکن باشد مشکل برطرف می شود.

روش حل مشکل Action Blocked اینستاگرام

Action Blocked اینستاگرام چیست؟

  • زمانی که بعد از لایک یا کامنت خطا نمایش داده شد گزینه Tell Us را بزنید. اینستاگرام با استفاده آدرس ایمیل با شما ارتباط برقرار می کند. سپس با پر کردن فرم و ارسال عکس خود به اینستاگرام بعد از چند روز مشکل برطرف می شود.
  • ثبت درخواست رفع مشکل از طریق تنظیمات

وارد بخش تنظیمات شوید سپس مسیر زیر را دنبال کنید:

Settings > Help > Report a Problem > Report a Problem

حالا مشکل خود را در بخش مربوطه بنویسید. دقت کنید که باید به صورت انگلیسی بنویسید. یک نمونه از متن که برای اینکار مفید است در زیر نمایش داده شده است.

Hi, I’ve noticed that my Instagram account has been suspended. I don’t know the reason for this blockage, but you should know that I’m a real person. Would you please recheck my suspension.

سپس می توانید عکس هم انتخاب کنید و ارسال نماید.

  • صبر کنید تا مشکل برطرف گردد.

هر بلاک شدنی از سمت اینستاگرام مدت زمان خاصی دارد. در مواردی تاریخ بلاک شدن ذکر می شود. اگر راه حل های بالا جوابگو نبود لازم است که نهایتا تا پایان تاریخ محدودیت صیر کنید.


امیدواریم از مقاله جذاب Action Blocked اینستاگرام راضی باشید و مشکل گشای شما بوده باشد. اگر سوالی در این زمینه دارید در بخش نظرات از ما بپرسید. تیم ویژوال کامپوزر فارسی در خدمت تمام دوستان عزیز می باشد.

1 نظر
  1. مینو می گوید

    سپاس بسیار من به خاطر استفاده از فیلتر شکن بلاک شده بودم و بعد از خارج شدن و وارد شدن دوباره به اکانتم، مشکل ام حل شد. سپاس

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.