ارور 404 وردپرس

حل مشکل خطای 404 در وردپرس

ارور 404 وردپرس یکی از آشناترین کد خطا یا ارورها می باشد که در تمام وب سایت ها و سیستم های مدیریت محتوا وجود دارد. در این مقاله به صورت تخصصی شما را با نحوه حل مشکل خطای 404 آشنا می کنیم. با ما همراه باشید.

ارور 404 وردپرس

ارور 404 چیست؟

ارور یا کد خطا 404 همان ارور Not Found یا پیدا نشد که در وب سایت ها بسیار دیده می شود و 100% نتیجه منفی بر روی سئو سایت خواهد داشت.

زمانی که ارور 404 نشان داده می شود درواقع یعنی آدرس URL درخواستی وجود ندارد و وردپرس نمی تواند آدرس URL شما را پیدا کند و ارور 404 به شما نشان داده می شود.

ارور 404 برای صفحه ای اگر در گوگل دیده شود بدون شک تاثیر منفی خواهد داشت. پس اگر به فکر سئو و بهینه سازی وب سایت خود هستید حتما تمام ارورهای 404 وب سایت خود را برطرف کنید.

در این مقاله به دوتا از متداول ترین ارورهای 404 در وردپرس اشاره می کنیم:

ارور 404 در آدرس های فارسی پست های سایت

ممکن است بعد از تعویض قالب یا به روز رسانی وردپرس (WordPress) یا حتی تغییر هاست مشاهده کنید که آدرس پست های وب سایت شما که به صورت فارسی است با ارور 404 یا Not Found مواجه می شوید.

باز نشدن صفحات با آدرس URL فارسی یکی از مشکلات مهم در وردپرس می باشد.

دلیل این مشکل این است که فایل htaccess. کدی که باید داشته باشد را ندارد. برای حل مشکل کافی است در کنترل پنل هاست و در شاخه Public_html فایل های مخفی را Show کنید و فایل htaccess. را ویرایش ( Edit ) کنید.

حالا کد زیر را در آن قرار دهید و ذخیره را بزنید.

# BEGIN WordPress
<IfModule mod_rewrite.c>
RewriteEngine On
RewriteBase /
RewriteRule ^index\.php$ - [L]
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteRule . /index.php [L]
</IfModule>
# END WordPress

حالا با این کار اگر مشکل همین باشد 100% مشکل شما برطرف می شود.

ارور 404 برای پست های خاص

شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد پستی در وب سایت شما وجود دارد که اگر در وب سایت لاگین کرده باشید قابل مشاهده می باشد در غیر این صورت خطای 404 می باشد.

دلیل این مشکل دو حالت می باشد:

 • پست به صورت خصوصی می باشد.
 • پست به صورت زمان بندی شده می باشد.

اگر می خواهید زمان انتشار پست های خود را تغییر دهید باید این مورد را در نظر داشته باشید که اگر تاریخ به صورت صحیح وارد نشود پست مربوطه در حالتی که لاگین کرده باشید نشان داده خواهد شد اما زمانی که بدون وارد شدن به وب سایت بخواهید آن پست را ببینید با ارور 404 مواجه می شوید.

چون آدرس URL پست فعلی در حالت انتشار نمی باشد و تنها مدیر وب سایت می تواند پست فعلی را مشاهده نماید.

تغییر دادن پیوندهای یکتا

دوستان عزیز توجه کنید زمانی که تازه می خواهید وب سایت خود را راه اندازی کنید حتما از بخش تنظیمات وردپرس و بخش پیوندهای یکتا، نحوه نمایش پیوندهای یکتا را مشخص کنید. و هرگز تغییر ندهید.

پیوندهای یکتا در وردپرس

پیشنهاد تیم ویژوال کامپوزر فارسی این است که بر روی حالت نام نوشته قرار دهید.

زمانی که نحوه نمایش پیوندهای یکتا را خودسرانه تغییر دهید با انبوهی از ارورهای 404 مواجه خواهید شد. پس تنها یکبار برای همیشه این مورد را تنظیم کنید.


امیدواریم از این مقاله نهایت استفاده را برده باشید. سوالات خود را در بخش نظرات یا سیستم پشتیبانی ارسال کنید تا پاسخ داده شود.

1 نظر
 1. آرمان می گوید

  با کارهای بالا مشکل من حل نشد ولی با این کار مشکل ام حل شد.

  کد زیر رو به فایل wp-config.php اضافه کنید.

  if ( isset($_SERVER[‘UNENCODED_URL’]) ) {
  $_SERVER[‘REQUEST_URI’] = $_SERVER[‘UNENCODED_URL’];}

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.